آغاز فصلی نو در روابط تهران - هاوانا

راه‌های همکاری ایران و کوبا در بخش اقتصادی بررسی شد

وزیر نفت و میگل دیاز کانِل، رئیس‌جمهوری کوبا با امضای تفاهم‌نامه‌هایی بر گسترش همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی تأکید کردند.
plusresetminus
راه‌های همکاری ایران و کوبا در بخش اقتصادی بررسی شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، جواد اوجی در سفر هفته گذشته به کشورهای آمریکای لاتین با میگل دیاز کانِل، رئیس‌جمهوری کوبا دیدار و گفت‌وگو کرد، در این دیدار با امضای دو تفاهم‌نامه در بخش انرژی و کشاورزی بر گسترش همکاری دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی تأکید شد.
وزیر نفت همچنین در سفر به این کشور آمریکای لاتین با ریکاردوکابریساس روس، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری کوبا، وزیران نفت و انرژی این کشور گفت‌وگو و راه‌های همکاری دو کشور در بخش انرژی را بررسی کردند.
جمهوری کوبا کشوری است تشکیل شده از مجمع الجزایری در دریای کارائیب و پایتخت آن هاوانا است. جمعیت این کشور ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و زبان رسمی آن زبان اسپانیایی است.
آلبرتو گونزالس کاسالس، سفیر کوبا فروردین‌ماه امسال در دیداری با رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده بود: روابط اقتصادی کوبا و ایران به‌ خوبی روابط سیاسی دو کشور پیش نرفته است و این روند باید اصلاح شود. کوبا آماده همکاری با ایران است و به بخش انرژی ایران نیاز دارد. همکاری دو کشور به دور زدن بیشتر تحریم‌ها منجر خواهد شد.
ارتباط با کشورهای آمریکای لاتین و گسترش همکاری با آنها از سیاست‌های دولت سیزدهم است و اقدام‌های رو به جلویی تاکنون برای فعال کردن دیپلماسی انرژی انجام شده است.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcj.metfuqetmsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما