منابع آگاه می‌گویند: با ادامه مخالفت مجارستان با تحریم نفت روسیه تلاش‌ کشورهای اروپایی برای اعمال بسته تحریمی جدید علیه روسیه تا الان شکست خورده است.
plusresetminus
مخالفت مجارستان با تحریم نفت روسیه
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، منابع آگاه می‌گویند: نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا به خاطر ادامه مخالفت مجارستان با تحریم نفت روسیه تاکنون در حصول توافق برای اعمال بسته تحریمی جدید علیه مسکو شکست خورده‌اند.
اتحادیه اروپا تاکنون 5 بسته تحریمی علیه روسیه به خاطر درگیری نظامی علیه اوکراین اعمال کرده است.
اوایل این هفته اورسولا فوندرلاین رئیس کمیسیون اروپایی از آماده شدن ششمین بسته تحریمی علیه روسیه که شامل تحریم تدریجی واردات نفت از این کشور است خبر داد.
با توجه به مخالفت مجارستان، ‌اسلواکی و جمهوری چک اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده که این کشورها اجرای تحریم نفت روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ تا سال 2024 به تعویق بیندازند و دیگر کشورها مجبور خواهند بود تا پایان امسال و حداکثر تا اوایل سال آینده میلادی برای نفت روسیه جایگزین پیدا کنند.
منابع آگاه مدعی شدند که اتفاق نظر کشورهای اروپایی آن اندازه کافی نبوده تا بتواند مجارستان را‌‌‌‌‌‌‌‌ که هنوز مخالف تحریم روسیه است، قانع کند. دو روز پیش از این ویکتور اورگان، نخست وزیر مجارستان گفته بود که تحریم نفت روسیه شبیه یک انفجار هسته‌ای در اقتصاد این کشور خواهد بود و اتحادیه اروپا باید برای جایگزینی نفت روسیه به مجارستان 5 سال مهلت دهد.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
https://naftara.ir/vdcj.vetfuqexysfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما