سه منبع آگاه اعلام کردند که مقامات آمریکایی در ماه مارس از شرکت دولتی پتروبراس برزیل درخواست کرده بودند تا نفت بیشتری به بازار جهانی عرضه کنند و جواب برزیلی‌ها به این درخواست منفی بوده است.
plusresetminus
برزیل هم به  درخواست نفتی آمریکا «نه» گفت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، سه منبع آگاه اعلام کردند که مقامات آمریکایی در ماه مارس و پس از آغاز درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین که باعث افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شد، از شرکت نفت دولتی پتروبراس برزیل خواسته بودند تا تولید نفت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهند.
این منابع می‌گویند مقامات آمریکایی دست خالی از این درخواست بازگشتند.
آنها ادامه دادند مقامات پتروبراس به آمریکایی‌ها گفته‌اند که میزان تولید بر اساس استراتژی تجاری و نه دیپلماسی تعیین می‌شود و از سوی دیگر از نظر لجستیکی امکان بالا بردن قابل توجه تولید برای این شرکت در کوتاه مدت وجود ندارد.
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای در واکنش به این موضوع گفته؛ ما هر کاری که ممکن است با شرکا و متحدانمان انجام می‌دهیم تا تبعات اقتصادی اقدامات روسیه بر دیگر اقتصادها نظیر برزیل را‌‌‌‌‌‌‌‌ به حداقل برسانیم.
وی تأکید کرد: ما در حال همکاری با شرکت‌های نفتی برای بالا بردن ظرفیت عرضه آنها به بازار جهانی به خصوص همزمان با بالا رفتن قیمت هستیم.
انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
https://naftara.ir/vdcf.mdmiw6djjgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما