مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: در اجلاس اخیر با بیش از 130 شرکت برزیلی، مذاکرات خوبی برای صادرات کود اوره و سایر محصولات پتروشیمی انجام شد.
plusresetminus
استقبال 130 شرکت برزیلی برای واردات محصولات پتروشیمی از ایران
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، عبدالعلی علی‌عسگری مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به ضرورت اتخاذ دیپلماسی فعالانه برای تصاحب بازارهای جهانی پتروشیمی گفت: یکی از سیاست‌های مهم نظام جمهوری اسلامی، تعامل با کشورهای دنیا است. در شرایط تحریم‌های ظالمانه، گسترش تعاملات تجاری بر اساس منافع مشترک با کشورهای اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.
وی اظهار داشت: گسترش تعاملات تجاری عملا اهداف آمریکا در محدود کردن ایران را بی‌ثمر کرده و تحریم‌ها را خنثی می‌کند.
علی‌عسگری گفت: اخیرا هلدینگ خلیج فارس یک اجلاس بین‌المللی در برزیل برگزار کرد که در آن بیش از 130 شرکت برزیلی حضور داشتند و از خرید محصولات پتروشیمی ایران استقبال کردند. در این اجلاس طی سه روز با خریداران محصولات پتروشیمی ایران مذاکره فشرده‌ای کردیم.
 مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: امیدوار هستم که برگزاری این نشست‌ها باعث شود که صادرات کود اوره و سایر محصولات هلدینگ خلیج فارس به برزیل افزایش یابد.
وی اظهار داشت: در شرایط تحریم، پتروشیمی‌ها نقش اساسی در ارزآوری برای کشور داشتند. این موضوع نشان می‌دهند ظرفیت بی‌اثر کردن تحریم در حوزه پایین‌دستی نفت بسیار بیشتر است و ما باید با گسترش تعاملات تجاری، تحریم را بی‌اثر کنیم.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdci.qapct1awpbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما