وزیر دولت قطر در امور انرژی گفت که کشورش قصد دارد با توجه به افزایش تقاضا برای گاز به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، تولید گاز خود را تا سال ۲۰۲۷ به میزان دو سوم افزایش دهد.
plusresetminus
صادرات گاز قطر تا سال ۲۰۲۷ دوسوم میزان کنونی افزایش خواهد یافت
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، سعد الکعبی، وزیر دولت قطر در امور انرژی گفت که کشورش قصد دارد با توجه به افزایش تقاضا برای گاز به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، تولید گاز خود را تا سال 2027 به میزان دو سوم افزایش دهد.
الکعبی در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز، گفت: ما معتقدیم نیمی از این مقدار به اروپا صادر خواهد شد و تقاضا برای واردات گاز به اروپا از زمان حمله به اوکراین در فوریه گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
الکعبی در خصوص خواسته‌های اروپایی‌ها گفت: 85 درصد تولید کنونی با قراردادهای بلندمدت به ویژه با کشورهای آسیایی اداره می‌شود و این قراردادها الزام آور است و من نمی‌توانم کاری با آنها انجام دهم.
وی افزود: قراردادها و اعتبار ما بسیار مهم است و من نمی‌توانم با مشتری تماس بگیرم و به او بگویم: متاسفم، می خواهم به اروپایی‌ها کمک کنم.
 الکعبی خاطرنشان کرد: سال‌ها قبل از حمله به اوکراین، قطر پروژه‌ای را با هزینه تخمینی 45 میلیارد دلار برای ساخت دو پمپ سوخت جدید و افزایش 64 درصدی ظرفیت تولید سالانه آغاز کرد.
وی خاطرنشان کرد: گاز تولید شده از این دو نیروگاه تا سال 2026 به بازارها می‌رسد و بین آسیا و اروپا تقسیم می‌شود.
تهاجم روسیه به اوکراین و تحریم‌های شدید غرب علیه منافع روسیه، کشورهای اروپایی را به دنبال منابع انرژی دیگر و دریافت نیمی از واردات گاز خود از مسکو، سوق داده است.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، همچنین در جریان سفر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به واشنگتن در ژانویه گذشته، درخواست کرد تا گاز اروپا را تامین کند و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، فوریه گذشته با امیر قطر برای بحث تضمین تامین گاز تماس گرفت.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcj.oetfuqei8sfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما