تولید نفت خام لیبی در پی تعطیلی تأسیسات تولید و صادراتی این کشو به ۱۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
plusresetminus
سقوط تولید نفت لیبی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، سخنگوی وزارت نفت اعلام کرد که در پی تعطیلی تأسیسات تولید و صادرات، تولید نفت لیبی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه در روز است که این مقدار پایین‌تر از سطح معمول تولید این کشور است.
مقدار تولید نفت خام لیبی پارسال بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه بود، خروج این مقدار تولید نفت سبب فشار مضاعف بر بازار دچار محدودیت عرضه به‌دلیل مشکلات در دیگر بخش‌های جهان می‌شود.
سخنگوی وزارت نفت لیبی اعلام کرد: بیبی در نتیجه تعطیلی تأسیسات تولید و صادراتی روزانه با زیان ۷۰ تا ۸۰ میلیون دلاری درآمدهای حاصل از فروش نفت روبه‌رو شده است.
مناقشه سیاسی بر سر به دست گرفتن کنترل دولت سبب تعطیلی تأسیسات تولید و صادرات نفت شده است، اکنون نشانه‌ها از تشدید این اوضاع حکایت دارد و بازگشت سریع نفت لیبی به بازارهای جهانی را با شرایط تردید روبه‌رو کرده است.
عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر مستقر در طرابلس، از واگذاری قدرت به فتحی بشاغا که در ماه مارس از سوی پارلمان مستقر در شرق به جای وی منصوب شد، خودداری کرده است.
گروه‌هایی در تأسیسات نفتی لیبی خواستار کناره‌گیری دبیبه به نفع بشاغه شده‌اند.
تولید میدان شراره، بزرگترین میدان لیبی، هفته گذشته برای مدت کوتاهی ازسر گرفته و دوباره تعطیل شد.
پایانه‌های راس لانوف و اس‌سیدر را تعطیل شده‌اند و پایانه الحریقه تهدید به تعطیلی شده و این شرایط کاهش تولید میدان سریر را در پی داشته است.
تولید نفت لیبی بر اساس آخرین گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت منتشر شد در ماه مه ۱۸۶ هزار بشکه کاهش یافت و به ۷۰۷ هزار بشکه در روز رسیده است.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcb.8bfurhb9ziupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما