دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران از صادرات ۱۵ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی خبر داد و گفت: این صنعت بغیر از صادرات شش میلیارد دلاری، نیاز صنایع پائین دستی داخلی را نیز تامین می‌کند.
plusresetminus
ارزآوری ۱۵ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در شرایط تحریم
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، احمد مهدوی در ارتباط با رسانه ملی افزود: صنعت پتروشیمی به سبب وجود منابع غنی هیدرو کربوری،‌ به عنوان یک مزیت بسیار مهم در اقتصاد ایران به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود در صنعت پتروشیمی ایران، مزیت و شاخصی اثر بخش برای بهبود رشد اقتصادی کشور است.
مهدوی گفت:‌ صنعت پتروشیمی در زمینه ایجاد ارزش افزوده بالا، رشد اقتصادی، افزایش تولید ناخالص داخلی، رونق تولید، خلق ثروت، اشتغال زایی، ارزآوری، جلوگیری از خام فروشی و بسیاری از موارد دیگر در کشور بسیار نقش آفرین است.
وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی به نوعی در مقابل خام فروشی نفت قرار دارد، افزود:‌ اقتصاد ایران در مسیر کاهش وابستگی خود به درآمدهای نفتی حرکت می‌کند و در این راه صنعت پتروشیمی با توجه به تولید محصولات متنوع و با ارزش افزوده بالا، نقش موثری دارد.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران گفت: با اعمال تحریم‌های سخت از سوی دشمنان، هرساله واحدهای جدید پتروشیمی وارد مدار بهره برداری می شوند و به تبع آن، تولید محصولات پتروشیمی، صادرات و ارز آوری در کشور نیز رو به افزایش است.
وی یادآور شد: نشست مشترک صادرکنندگان محصولات پتروشیمی با آقای علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی خوب و سازنده بود و در این جلسه مشکلات، مسائل و چالش‌های مرتبط با صنعت پتروشیمی در کشور مطرح شد و رئیس کل بانک مرکزی برای رفع مشکلات این صنعت دستورات لازم صادر کرد.
مهدوی با بیان اینکه میز خدمت پتروشیمی در بانک مرکزی وجود دارد و باید تقویت شود گفت:‌ طبق تصمیم جدید بانک مرکزی، صادرکنندگان می‌توانند از این پس ارز حاصل از صادرات را به قیمتی که خریدار وجود دارد به میل خود و بصورت توافقی به صرافی‌ها بفروشند که این قدم بسیار خوبی است.
انتهای پیام/.
 
https://naftara.ir/vdcc.sq1a2bqo4la82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما