یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص تبلیغاتی بودن تحریم های جدید وزارت خزانه داری امریکا بر علیه سه شرکت پتروشیمی گفت: این تحریم ها شکلی است و تاثیر خاصی ندارد.
plusresetminus
صنعت پتروشیمی ایران از دهه ۸۰تحریم است/تحریم های جدید ۳شرکت پتروشیمی اثر خاصی ندارد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، سیدمحمد حسن ملیحی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تحریم های جدید سه شرکت پتروشیمی فن آوران، خارگ و مارون توسط وزارت خزانه داری آمریکا گفت: شرکت های پتروشیمی ما از اوایل دهه هشتاد در خرید قطعات و تجهیزات، فروش محصولات و در جابه جایی ها و نقل و انتقالات مالی خود درگیر تحریم ها هستند، در بعضی دوره ها این مشکلات کمتر شده ولی همواره وجود داشته و خصوصا در سال های اخیر با توجه به خروج آمریکا از برجام به شدت بر آن ها افزوده هم شده است.
وی افزود: در سال های اخیر شرکت های ما حساب های خارجی ندارند و از طریق واسطه‌هایی به فروش محصولات خود می پردازند و این یعنی آن ها خود را با شرایط تحریمی وفق دادند و با شرایط تحریمی همسو شده اند. شرکت های پتروشیمی و غیرپتروشیمی ما در این سال ها راهکارهای خنثی سازی و پوشش شرایط تحریمی را فرا گرفته اند.
بنابراین می توان گفت این تحریم ها، «تحریم های شکلی» است و مشکل خاصی برای شرکت های ما ایجاد نخواهند کرد، همانطور که دیگر شرکت های پتروشیمی ما که در گذشته تحریم شده اند و سال ها از تحریم آن ها می گذرد، مشکل خاصی در فعالیت های خود ندارند و با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcg.t9wrak9yypr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما