دبیرکل اوپک برقراری ثبات در بازارهای جهانی نفت خام را هدف مشترک اوپک و متحدان غیراوپکی این سازمان خواند.
plusresetminus
ثبات بازار نفت هدف مشترک اوپک و غیراوپک
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، محمد سانوسی بارکیندو در مجمع انرژی عراق گفت: هدف مشترک سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و شریکان غیراوپک همواره حفظ ثبات بازار نفت بوده است، نه تلاشی برای افزایش یا کاهش قیمت‌ها.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا بازگرداندن روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به بازار نفت طبق تصمیم ائتلاف اوپک‌پلاس درباره تسهیل توافق کاهش تولید، کمکی به افت قیمت نفت می‌کند، توضیح داد: ما قصد نداریم موضوعی را به بازار دیکته کنیم، اما در عین حال وظیفه داریم تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار نفت را حفظ کنیم.
دبیرکل اوپک تأکید کرد که حفظ تعادل بازارهای جهانی نفت خام به‌عهده همه تولیدکنندگان است.
اوپک و متحدانش در نوزدهمین نشست خود در ماه ژوئیه توافق کردند هر ماه تولیدشان را در مجموع ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند تا به محدودیت عرضه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز پایان بخشند. این تصمیم از ماه اوت ۲۰۲۱ اجرایی شده است.
اوپک‌پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع ویروس کووید-۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به مرور تسهیل کرد.
اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند سی‌امین نشست ائتلاف اوپک پلاس ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) برگزار شود.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdch.6nxt23nw-ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما