رئیس مجمع نمایندگان ایلام با اشاره به لزوم توسعه میدان‌های نفتی در استان، گفت: طرح توسعه میدان نفتی چنگوله پیشرفت مناسبی ندارد.
plusresetminus
پیشرفت طرح توسعه میدان نفتی چنگوله مناسب نیست
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، علی اکبر بسطامی با اشاره به اهمیت ویژه میدان نفتی چنگوله اظهار داشت: طرح توسعه میدان نفتی چنگوله یکی از مطالبات اساسی مردم استان است، اما متاسفانه با وجود پیگیری‌های متعدد و اخذ مجوزهای لازم تا کنون پیشرفت قابل توجهی در این خصوص مشاهده نشده است.
وی، مشارکت وزارت نفت به منظور تسریع در روند توسعه میدان چنگوله را ضروری خواند و افزود: باتوجه به روند کند توسعه میدان نفتی چنگوله، اجرای طرح توسط شرکت مهندسی نفت ضروری است.
نماینده مردم ایلام در مجلس در گفت و گو با بازار تصریح کرد: با توجه به وجود ذخایر عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در استان، وزارت نفت باید با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی وظیفه قانونی خود در استان ایلام را به بهترین نحو به انجام برساند.
بسطامی با اشاره به اینکه شرکت‌های نفت مناطق مرکزی تنها یک هشتم از مالیات سهم خود را پرداخت کرده اند، بیان کرد: در قوانین بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در تبصره ۶ تصویب شده که اگر پروژه‌ای در منطقه ایجاد شود، باید مالیات بر ارزش افزوده را به منطقه‌ای بدهد که در آن واقع شده است.
وی با اشاره به اختصاص قیر رایگان به استان، افزود: به تازگی با اختصاص یک هزار تن قیر رایگان توسط وزارت نفت به استان موافقت شده است.
انتهای پیام/.
 
https://naftara.ir/vdci.vapct1a3ybc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما