معاون امور بین الملل وزیر نفت از صادرات نفت به ازبکستان و توسعه صادرات نفتی ایران در آسیای مرکزی خبر داد.
plusresetminus
توسعه صادرات نفت ایران در آسیای مرکزی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، احمد اسدزاده افزود: در سفر اخیر که با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت انجام شد و سفر قبلی که ما با یک هیاتی از وزارت نفت و برخی شرک‌های خصوصی نفتی گاز و پتروشیمی با ازبکستان داشتیم در مجموع پنج تفاهم نامه با ازبکستان امضاء و یک نقشه راه کلی برای همکاری‌ها با این کشور تنظیم شد.
وی با بیان اینکه پالایشگاه‌های ازبکستان با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند گفت: کشور ازبکستان دارای دو پالایشگاه عمده نفتی است که این پالایشگاه‌ها ۲۳۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی دارند.
اسدزاده ادامه داد: در مذاکرات اخیری که با ازبکستان داشتیم مقرر شد برای احیاء و بازسازی این پالایشگاه ها، نفت ایران به پالایشگاه‌های این کشور صادر شود.
وی در خصوص زمان اجرای تفاهمات گفت: درجلسه روسای جمهور مقرر شد در هفته آینده‌ای که نمایشگاه ایران پلاست در کشورمان برگزاری می‌شود هیاتی از ازبکستان به ایران سفر کنند و در قالب چهار کار گروه، این موضوعات با جزئیات بیشتری دنبال شود کارگروه بالادستی و پایین دستی، نیروی انسانی و کارگروه تجارت این چهار کار گروه عمده‌ای است که مقرر شد از هفته آینده هیات ازبکستانی بیایند و فرآیند پیگیری این توافقات را دنبال کنیم.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdce.z8nbjh8wn9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما