وزیر نفت مطرح کرد: ما سال گذشته هم به لبنان صادرات داشتیم و هرچه صادر کردیم پول آن را دریافت کرده‌ایم.
plusresetminus
پول سوخت صادراتی به لبنان را دریافت می‌کنیم/ آغاز صادرات کاتالیست به روسیه
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، جواد اوجی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست درباره صاردات سوخت به لبنان اظهار داشت: ما سال گذشته هم به این کشور صادرات داشتیم و هرچه صادر کردیم پول آن را دریافت کرده‌ایم.
وی در ادامه با بیان اینکه ایران پلاست یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنعت پلاستیک در خاورمیانه است، افزود: ۴۶۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت کردند و در زمینه تولید مولد اولیه و پتروشیمی و ادوات و تجهیزات صنعت پتروشیمی فعالند. عمدتا شرکت‌های دانش بنیان و صنایع تکمیلی حضور دارند.
وزیر نفت با بیان اینکه پتروشیمی یک صنعت ارزآور و ارزش آفرین است، گفت: سال گذشته بابت صادرات محصولات پتروشیمی ۱۲.۵ میلیارد دلار به سامانه نیما تزریق کردیم که به منابع ارزی کشور کمک کرد.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته از نظر وزنی و دلاری ارزش افزوده بالایی داشتیم.
اوجی با بیان اینکه وزارت نفت حمایت خود را از صنعت پتروشیمی و بخصوص زنجیره تکمیل خواهد داشت، گفت: توصیه کردیم که زنجیره ارزش در مناطق کم برخوردار احداث شود تا ایجاد درآمد و اشتغال شود.
وی یادآور شد: عمده صنایع پتروشیمی مادر هستند و در دهه گذشته روی زنجیره ارزش کار نشد اکنون عمده برنامه ما روی صنایع تکمیلی است که هم ارزاوری دارد و هم اینکه ایجاد اشتغال کرده و بازگشت سرمایه دارد به همین دلیل برای تامین‌خوراک کمک شایانی خواهیم داشت.
وی با اشاره به حضور شرکت‌های توانمند خارجی در نمایشگاه امسال بیان داشت: کاتالیست ساخت داخل را برای اولین بار به روسیه صادر کردیم و این قول داده شده که طی ۴ سال آینده در این حوزه خودکفا شویم.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdca.anmk49nuy5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما