مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از انعقاد قرارداد فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل مربوط به واحدهای بهره‌برداری نفت سفید، تمبی و پرسیاه خبر داد.
plusresetminus
انعقاد قرارداد فروش گازهای همراه نفت ۳ واحد بهره‌برداری جنوب
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، علیرضا دانشی با اشاره به انعقاد قرارداد فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل اظهار کرد: قراردادی میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ناردیس در روزهای گذشته در بحث فروش گازهای همراه ارسالی به مشعل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مربوط به واحدهای بهره‌برداری نفت سفید، تمبی و پرسیاه به امضا رسیده است.
وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نسبت به جمع‌آوری گازهای همراه در کوتاه مدت اقدام خواهیم کرد، افزود: این پروژه مهم در جهت تکمیل زنجیره ارزش، فعال‌سازی شرکت‌های داخلی و رفع آلاینده‌های محیط زیست اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با یک مزایده، معادل ۶۴ میلیون فوت مکعب گاز جمع‌آوری می‌شود که ارزش اقتصادی آن نزدیک به ۱۸۴ هزار دلار در روز است و می‌تواند علاوه بر بحث‌های زیست محیطی کمک بسیار خوبی به بخش‌های تولیدی داشته باشد.
دانشی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه انجام چنین اقداماتی هیچ ارتباطی با تحریم‌ها ندارد، عنوان کرد: بخش خصوصی به عنوان یار و همراه بخش دولتی می‌تواند در چنین حوزه‌هایی ورود کند و با نگاه مثبت طرفین منافع حداکثری را برای کشور به دنبال داشته باشند.
وی در پایان گفت: مزایده فروش گازهای همراه مشعل با کسب مجوز از شرکت ملی نفت ایران از خردادماه سال جاری آغاز شده است و ۹ شرکت، صلاحیت لازم برای حضور در ۴ مزایده را دریافت کردند که در این زمینه شرکت‌های برنده در مردادماه مشخص شدند و اکنون این اولین قرارداد در این زمینه است.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdci.5awct1apwbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما