مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با حضوردر محل احداث تأسیسات تقویت فشارگاز آرادان در استان سمنان از روند پیشرفت این پروژه که روی خط لوله گاز شمال- شمال شرق در حال ساخت است، بازدید کرد.
plusresetminus
سهم ۹۵ درصدی تولید داخل در تجهیزات تأسیسات تقویت فشار گاز آرادان
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، رضا نوشادی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، در این بازدید درباره اهمیت این تأسیسات گفت: این پروژه جزو پروژه‌های اولویت‌دار وزارت نفت است که با توجه به ضرورت تقویت خطوط شمال و شمال شرق با نگاه ویژه‌ای پیش می‌رود تا در موعد مقرر راه‌اندازی شود.
وی با بیان اینکه رکورد بی‌سابقه ماهانه بالای هشت درصد پیشرفت در این پروژه ثبت شده است، افزود: در پروژه آرادان، تغییرات فنی با اتکا به روش‌های جدید در الگوی تأسیسات به‌منظور بهینه‌سازی اعمال شده که سبب کاهش هزینه‌ها و افزایش سطح ایمنی و سرعت اجرای پروژه شده است.
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همچنین با بیان اینکه این تأسیسات سه توربوکمپرسور دارد و از آرایش ۱+۲ بهره می‌برد، تصریح کرد: توان کل تأسیسات برابر با ۷۵ مگاوات است و امکان انتقال ۶۰ میلیون مترمکعب گاز را در روز فراهم می‌کند.
نوشادی یادآور شد: ۹۵ درصد کالای پروژه آرادان از جمله سیستم‌های کنترل، برق و شیرآلات از سوی شرکت‌های داخلی ساخته شده و ۸۲ درصد پیشرفت پروژه است که فشار ورودی گاز در این تأسیسات از ۷۷۰ به ۱۰۵۰ پوند بر اینچ مربع (PSI) می‌رسد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcj.8emfuqetasfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما