فکور گفت: در حال حاضر با ۶ کشور همکاری مشترک داریم که ۵کشور اروپایی و یک کشور آسیایی هستند.
plusresetminus
واردات تکنولوژی با دانش نفتی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، ایران به دلیل تحریم‌ها راه‌های مبادلاتی آن از صادرات و واردات نفت تا پیش پا افتاده‌ترین محصولات به صورت قانونی بسته است به همین دلیل همواره مورد انتقاداتی قرار می‌گرفت. شاید اگر از تکنولوژی کافی برخوردار بود اکنون می‌توانست جایگزین مناسبی برای انتقال گاز به اروپا باشد. اما اکنون به نظر می‌رسد برخی از کشورها تحریم‌ها را کنار زده و همکاری‌های مشترک نفتی را با ایران از سر گرفته‌اند اما کدام کشورها پا را از تحریم‌ها فراتر گذاشته و با ایران همکاری می‌کنند؟ مهدی فکور مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: به علت مسائل روز نمی‌توان از همکاری کشورهای هدف نام برد. اما اکنون با ۵ کشور اروپایی و یک کشور آسیایی فعالیت‌هایی در دست وجود دارد. بنابر این می‌توان نتیجه گرفت که دانشگاهیان متوجه هستند و معتقدند مسائل سیاسی نباید سد راه همکاری با ایران باشد.
مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت در پاسخ به اینکه نوع همکاری به شکل است توضیح داد: همکاری ایران و شش کشور به این شکل است که دانش و امکانات سخت افزاری از کشوری‌های در حال همکاری است. زیرا در آن کشورها دستگاه‌های آزمایشگاهی وجود دارد که در کشور ما موجود نیست.
وی با اشاره به اینکه این همکاری به نوعی واردات تکنولوژی در کشور ما است در این زمینه توضیح داد: در اصل به نوعی تکنولوژی را وارد می‌کنیم و از دانش خود بهره می بریم به عبارتی طراحی پروژه، مراحل، چگونه انجام پروژه همگی با ما است اما نحوه انجام نیاز به وسایل آزمایشگاهی دارد که متأسفانه از آن تکنولوژی که در کشور وجود ندارد وارد کرده و از آن بهره می بریم.
فکور در خاتمه در پاسخ به این سوال که زمزمه‌هایی مبنی بر اکتشافات جدید در سد چم‌شیر به گوش می‌رسد، موثق و قابل استناد است گفت: اکتشاف در رابطه با سد چم‌شیر اقدامی انجام نداده و مناطق نفت خیز جنوب پیگیر این مساله هستند.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcd.k092yt0sja26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما