وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی «مسعود اسفنده» را به سمت سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب کرد.
plusresetminus
انتصاب سرپرست جدید پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، در بخشی از حکم محمدعلی زلفی گل خطاب به دکتر اسفنده آمده است:نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی و بنا بر پیشنهاد معاون پژوهشی وزارت علوم به موجب این حکم به سمت سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب می‌شوید.
وزیر علوم تاکیدکرده است: انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیه انقلابی، راهبرد‌های اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران، یاوران علمی (کارکنان) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کنید.
گسترش پژوهش‌های نیاز محور و جهت دهی تحقیقات به سمت حل نیاز‌های حال و آینده کشور، تعریف طرح‌های کلان ملی مورد نیازکشور در حوزه پلیمر و پتروشیمی و اجرای آن‌ها از طریق همکاری با ذی نفعان و بازیگران بخش‌های خصوصی و دولتی، ارتباط مستمر با صنایع مرتبط برای ارائه مشاوره و حل مسایل موجود بر سر راه تولید محصولات استراتژیک، ایجاد فضا، شرایط و مشوق‌های مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیر ساخت‌های پژوهشگاه، تعامل و تکامل هم افزا و برد-برد برای اجرای پروژه‌های مشترک از جمله انتظارات وزیر علوم از سرپرست جدید پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران عنوان شده است.
همچنین ارتباط مستمر با گروه‌ها و دانشکده‌های مرتبط دانشگاه‌های کشور و استفاده از ظرفیت آن‌ها برای انجام طرح‌های کلان ملی، همکاری تخصصی و مرتبط در اجرای موفق نظام ایده‌ها و نیاز‌ها (نان)، استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان پسا دکتری برای اجرای طرح‌های کاربردی وتوسعه‌ای دارای بهره بردار بالقوه و بالفعل، توجه ویژه به تجاری سازی دستاورد‌های علمی، تحقیقاتی، فناوری و نوآوری از طریق مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی آزمایشگاهی در قالب بستر‌ها و شبکه‌های ملی و شناسایی و همکاری مؤثر با انجمن‌های علمی و دانشمندان و پژوهشگران در حوزه مأموریت‌های پژوهشگاه دیگر ماموریت‌های عنوان شده درحکم وزیر علوم خطاب به سرپرست جدید این پژوهشگاه است.
زلفی گل در ادامه این حکم از درگاه خداوند متعال خواستار توفیق روزافزون سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی شده است.
دکتر مسعود اسفنده (۱۳۴۴ دزفول) دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر، عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با مرتبه استاد تمام است و پیش از این مسئولیت معاونت‌های اداری، مالی و پژوهشی این پژوهشگاه را برعهده داشته است.
از اسفنده تاکنون سه عنوان کتاب و بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور منتشر شده است.
وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای از خدمات و زحمات مهدی نیکومنش رئیس سابق پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در زمان تصدی مدیریت این پژوهشگاه قدردانی کرد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdch.znqt23nv6ftd2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما