همزمان با دهه فجر طرح‌های مهمی در استان بوشهر افتتاح می‌شود که در ساخت ۲ پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی در جنوب استان بوشهر در شهرستان دیر ۲۵ میلیون یورو و ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌شود.
plusresetminus
احداث ۲ پالایشگاه بزرگ پتروشیمی در بوشهر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، برنامه‌های دهه فجر امسال در حالی آغاز می‌شود که افتتاح و طرح‌های مهمی در نقاط مختلف استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته است و به گفته دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر در استان بوشهر در این ایام 715 طرح با سرمایه‌گذاری افزون بر 247 هزار و 33 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
سعید حیدری با بیان اینکه در این ایام با برکت عملیات اجرایی 223 طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه‌گذاری بیش از 65 هزار و 383 میلیارد تومان در استان بوشهر آغاز می‌شود، اظهار داشت: این طرح‌ها، همه حوزه‌های عمرانی، بهداشت، صنعت، آموزش، کشاورزی، درمانی و فرهنگی را در بر می‌گیرد.
وی اشتغال‌زایی در حوزه اقتصادی در اجرا طرح‌ها را 18 هزار و 259 نفر دانست و بیان کرد: در مجموع همزمان با دهه مبارک فجر، بهره‌برداری یا آغاز عملیات اجرایی 938 طرح با اعتباری بیش از 312 هزار و 416 میلیارد تومان در استان بوشهر انجام می‌شود.
احداث 2 پالایشگاه بزرگ پتروشیمی در جنوب بوشهر در دهه فجر
فرماندار شهرستان دیر از آغاز ساخت 2 طرح مهم صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: در دهه فجر امسال 81 پروژه با سرمایه‌گذاری 7 هزار میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد که عملیات اجرایی پتروشیمی برزویه با سرمایه‌گذاری 25 میلیون یورو و فاتح کیمیا با 120 میلیون دلار از پروژه‌های شاخص در دهه مبارک فجر است که اشتغال‌زایی حداقل 2 هزار نفر فراهم می‌کند.
یونس باربرز آغاز ساخت کارخانه آهک جاشک با اعتبار 210 میلیارد تومان، افتتاح کارخانه رب گوجه‌فرنگی شهرک صنعتی تنگ خوش با اعتبار 10 میلیارد تومان و ساختمان دیالیز بیمارستان دیر با سرمایه‌گذاری شش میلیارد تومان را از جمله این طرح‌ها دانست و بیان کرد: در این این ایام 11 واحد سازمانی گمرک با اعتبار 10 میلیارد تومان، پروژه پرورش ماهی در قفس با سرمایه‌گذاری 10 میلیارد تومان، افتتاح 68 واحدی مسکن با 27 میلیارد تومان اعتبار از طرح‌های مهم شهرستان دیر است.
وی اضافه کرد: برنامه‌های دهه فجر، سفر رئیس جمهور و سفرهای نوروزی از برنامه‌های امسال تا پایان است که برنامه‌ریزی ‌لازم در این سه محور انجام شده است.
فرماندار شهرستان دیر محورهای مواصلاتی و طرح‌های راهسازی را مهمترین زیرساخت این شهرستان دانست و گفت: واگذاری اراضی مستعد ساحل برای پرورش آبزی و ضرورت احداث ایستگاه برق شماره دو 132 کیلو ولت شهرستان دیر از درخواست‌ها و مطالبات مردم در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر است.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdca.0n0k49nue5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما