مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: در دوره فعالیت وزارت نفت در دولت سیزدهم افزایش تولید در بخش نفت و گاز اولویت جدی بوده و با فرمایشات مقام معظم رهبری این مقوله به عنوان یک هدف راهبردی در دستور کار قرار دارد.
plusresetminus
طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز به عنوان هدف راهبردی با قدرت ادامه دارد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، محسن خجسته‌مهر با اشاره به اینکه سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه و مسیر حرکت ما در بخش‌های مختلف است و ما در این شرکت برای تحقق اهداف مشخص شده و برای اعتلای ایران عزیز به فرمایشات رهبر معظم انقلاب لبیک می‌گوییم، افزود: در مسیر تحقق شعار سال به‌زودی کارگروه ویژه برای این بخش ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در بخش رشد تولید که مرتبط با حوزه فعالیت و ماموریت شرکت ملی نفت ایران است، تمام توان و امکانات سازمان برای ارائه بهترین عملکرد به کار گرفته شده و خواهد شد.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه تولید در شرکت ملی نفت ایران دارای سه مولفه اصلی است، افزود: افزایش تولید در شرایطی رخ می‌دهد که مولفه‌هایی مانند فناوری، سرمایه‌گذاری و فرآیندهای کاری مدنظر قرار گیرند.
وی تاکید کرد: لازم است با استفاده از توانمندی بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری از جمله دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و فناور، پروژه‌های پایلوت میدانی ازدیاد برداشت را با سرعت بیشتری جلو ببریم.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در باب فرایندها هم به دنبال بازآرایی سیستم یکپارچه تولید در سطح دارایی‌ها، چاه، خطوط لوله و مخزن هستیم و تلاش داریم با اتخاذ رویکرد یکپارچه و نظامند به تولید، رشد تولید را رقم بزنیم، تصریح کرد: البته وظیفه خود را صرفا تولید نفت و گاز نمی‌دانیم و معتقدیم که در قبال تولید دانش و فناوری هم مسئول هستیم و گزافه نیست اگر بگوییم حمایت از توسعه و تولید فناوری، همگام با تولید نفت و گاز، منجر به رشد تولید خواهد شد.
خجسته‌مهر بیان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری نیز به موازات تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، به فرمایش رهبر انقلاب به دنبال ایجاد مدل‌های کسب و کار دانش بنیان و تولید محوری خواهیم بود که تسهیل کننده ورود مردم و بخش‌های تعاونی به عرصه سرمایه‌گذاری به منظور افزایش تولید باشد.
وی گفت: همکاران ما در شرکت ملی نفت ایران تمام توان و امکانات را برای توسعه میدان‌های نفت و گاز به ویژه میادین مشترک، استفاده حداکثری از توان داخل در طرح‌ها و بهره‌مندی از توان و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحقق یک صنعت نفت دانش محور و ایرانی محور به کار خواهند گرفت.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcb.9bwurhbgfiupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما