مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هم‌اکنون بیش از ۵۵۰ نوع محصولات شیمیایی و پلیمری در صنعت پتروشیمی ایران تولید می‌شود و تا پایان این دولت وابستگی به کاتالیست و مواد شیمیایی قطع می‌شود.
plusresetminus
بیش از ۵۵۰ نوع محصولات شیمیایی و پلیمری در صنعت پتروشیمی ایران تولید می‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: امروز شاهد ۹ قرارداد با افتخار در نوع ممتاز بودیم به طوری که در گذشته این قرارداد‌ها با کشور‌های دیگر بوده ایم امروز خوشبختانه قرارداد‌هایی با شرکت‌های ایرانی منعقد شده است.
او گفت: انتظار داریم در سال جدید با همت بالای صنعت پتروشیمی به طور میانگین هر ماه یک طرح را به بهره‌برداری برساند.
شاه میرزایی به ۷۰ مجتمع فعال صنعت پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه حدود ۹۲ میلیون تن اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۰۰ طرح کوچک و بزرگ توسعه‌ای این صنعت نیز هم‌اکنون در مناطق توسعه‌ای از جمله ماهشهر، عسلویه، انرژی‌بر پارسیان و مکران در حال اجرا هستند.
معاون وزیر نفت گفت: هم‌اکنون بیش از ۵۵۰ نوع محصولات شیمیایی و پلیمری در صنعت پتروشیمی ایران تولید می‌شود و تا پایان این دولت وابستگی به کاتالیست و مواد شیمیایی قطع می‌شود.
او گفت:صنعت پتروشیمی می‌تواند نیاز‌های اصلی کشور را از طریق سازندگان داخلی در آینده برطرف کند و با منابع داخلی قرارداد منعقد کنیم. امروز نسبت به سال ۱۳۵۷ به استقلال در صنعت پتروشیمی دست یافته‌ایم و بنا داریم تا ۶ سال آینده به خودکفایی کامل دست یابیم.
او به ۶۸ طرح پتروشیمی برنامه هفتم اشاره کرد و گفت: مجموع ظرفیت این طرح‌ها ۵۰ میلیون تن در سال است و نیاز به ۳۶ میلیارد دلار سرمایه دارند که تاکنون ۱۳ میلیارد دلار آن با میانگین پیشرفت ۴۰ درصد هزینه شده است.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcj.tehfuqeymsfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما