رئیس انجمن سازندگان صنعت نفت ایران گفت: در حال حاضر ۷۰درصد تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور تولید می شود که از نظر کیفیت در سطح اروپایی هستند؛ بدین معنا که حداقل استاندارد را دارند.
plusresetminus
کیفیت تجهیزات داخلی صنعت نفت در سطح نمونه های اروپایی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، احساس ثقفی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۰ درصد دیگر از کالاهای مورد نیاز صنعت نفت  نیز امکان ساخت داخل را دارند اما بعضا کارفرما اصرار به واردات این کالاها دارد.
وی با بیان اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان تولید، دانش بینان اشتغال آفرین نامگذاری شده است، سه اولویت را در دستور کار قرار داده ایم گفت: یکی از این اقدامات دانش بنیان کردن شرکتهای عضو انجمن بود و در قدم بعدی اقدام به ایجاد اشتغال مولد و پایدار کرده ایم. همچنین موضوع تولید نیز مورد توجه قرار گرفته است چراکه توسعه پایدار در گرو تولید دانش بنیان است لذا انتظار داریم که قوانین و مقررات ثابت بماند تا بتوانیم برای آینده برنامه ریزی کنیم.
وی ضمن انتقاد از افزایش ناگهانی حقوقها گفت:این مسئله روی اجرای پروژه ها موثر بوده و ۹۰ درصد از ارزش پروژه ها تا اتمام کار هزینه می شود و افزایش حقوق باعث شده تا با مشکل تامین مالی روبه‌رو باشیم. علاوه براین افزایش قیمتها تاثیر زیادی بر اجرای قراردادها دارد، به همین دلیل لازم است تعدیل دقیق و مناسبی روی قراردادها صورت بگیرد.
او با تاکید بر اینکه تعدیل نیروی انسانی از سوی انجمن به دلیل افزایش حقوقها اتفاق نمی افتد اما ممکن  است این مسئله منجر به تعطیلی شرکتها شود گفت: در واقع ممکن است به جای تعدیل نیرو مجبور به تعدیل شرکتها باشیم.
وی با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی جراحی بود که باید در اقتصاد صورت می گرفت تاکید کرد: امیدواریم دولت و تیم اقتصادی با درایت این مسئله را حل کند چرا که ادامه این روند منجر به ایجاد رانت خواهد شد. تعدیل نرخ ارز لازم است اینکه پیش زمینه های این موضوع در نظر گرفته شده باشد مشخص نیست.
وی با اشاره به افزایش تعامل دولت با سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: این تعاملات نسبت به گذشته بهبود یافته اماباید منتظر باشیم نتیجه این تعاملات را در آینده ببینیم وزارت نفت در دولت سیزدهم جلساتی با سازندگان برای توسعه ساخت داخل برگزار کرده است و باید منتظر نتیجه این جلسات و مذاکرات ماند.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcg.39wrak9wwpr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما