عضو کمیسیون انرژی مجلس:

بنزین و گازوئیل گران نمی‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر قرار است تغییر قیمتی اعمال شود باید در لایحه بودجه سال آینده بیاید یعنی اگر دولت پیشنهادی دارد، در آذرماه ارائه دهد و در اسفند ماه در مجلس بررسی خواهد شد، اما در هر حال اکنون تمامی مسئولین اتفاق‌نظر دارند که افزایش قیمت بنزین و گازوئیل نخواهیم داشت.
plusresetminus
بنزین و گازوئیل گران نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، فریدون عباسی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح نیست، اعلام کرد: در سال جاری هیچ‌یک از حامل‌های انرژی گران نخواهند شد.
وی افزود: اگر قرار است تغییر قیمتی اعمال شود باید در لایحه بودجه سال آینده بیاید یعنی اگر دولت پیشنهادی دارد، در آذرماه ارائه دهد و در اسفند ماه در مجلس بررسی خواهد شد، اما در هر حال اکنون تمامی مسئولین اتفاق‌نظر دارند که افزایش قیمت بنزین و گازوئیل نخواهیم داشت.
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره احتمال تغییر در روند توزیع نیز تصریح کرد: فعلا قرار نیست تغییری در سهمیه‌بندی و نحوه توزیع بنزین داشته باشیم. ابتدا باید مشکلات فعلی حل شود و ما بتوانیم به سمت ارز تک‌نرخی برویم و دولت هم بتواند با نرخ تثبیت‌شده ارز را تامین کند، البته ممکن است نوساناتی هم باشد اما در حد سِنت باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر دولت نرخ ارز را کنترل کند و ارزش پول ملی در حد واقعی حفظ شود فشاری هم که بابت تامین مایحتاج به مردم وارد می‌شود، به حساب دهک‌های نیازمند واریز می‌شود.
عباسی تاکید کرد: اگر به سمت تک‌نرخی شدن ارز برویم و حواس‌مان هم به کشورهای اطراف باشد منابع ایران سر سفره‌های همسایگان نخواهد رفت و مردم کشور خودمان از آنها بهره برداری خواهند کرد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcc.0q1a2bq0xla82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما