وزیر انرژی امارات با اشاره تحریم نفتی روسیه گفت: «بی‌ثباتی شدید در بازار به علت عرضه و تقاضا نیست بلکه برای این است که برخی نمی‌خواهند نوع خاصی از نفت خام را بخرند و تلاش برای تحریم یک نفت خام، خطرناک است.»
plusresetminus
انتقاد امارات از تحریم نفت روسیه
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات امروز گفت: بازارهای نفت خام متوازن است و بی ثباتی (موجود) به علت عواملی خارجی از کنترل گروه تولیدکنندگان اوپک پلاس است.
وی در کنفرانسی در ابوظبی گفت: «برخی چیزها از کنترل ما خارج است و عدم توزان ایجاد می کنند.»
«ما تلاش می کنیم هر ماه برای بررسی گرد هم جمع شویم و تولید را به آن اندازه که نیاز است افزایش می دهیم.»
اوپک پلاس اوایل ماه جاری میلادی با این استدلال که این گروه مقصر اختلال در عرضه روسیه نیست و محدودیت های کرونایی چین چشم انداز تقاضا را تهدید می کند، با یک افزایش تولید ملایم دیگر موافقت کرد.
این گروه با نادیده گرفتن درخواست کشورهای غربی برای افزایش تولید، با افزایش 432 هزار بشکه در روز در ماه ژوئن موافقت کردند.
عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان در سخنانی در همین کنفرانس گفت: «تعجب آور است» که چرا مردم بر قیمت بالای نفت تمرکز کرده اند اما برای مثال روی بنزین یا گازوئیل تمرکز ندارند.
وی گفت بحران اوکراین، موضوعی مربوط به اروپا و روسیه است و اوپک مسائل سیاسی را پشت در می گذارد.
مزروعی معتقد است، افزایش هزینه های پالایش نفت خام باعث افزایش قیمت سوخت برای مصرف کنندگان شده است تا بالا رفتن قیمت نفت خام.
وی با اشاره به تلاش برای دور زدن خرید نفت خام روسیه، افزود: «بی ثباتی شدید در بازار به علت عرضه و تقاضا نیست بلکه به علت این است که برخی نمی خواهند نوع خاصی از نفت خام را بخرند و این برای تاجران زمان می برد تا از یک بازار به بازار دیگر بروند.»
«دیدگاه تلاش برای تحریم یک نفت خام صرف نظر از انگیزه های پشت آن، خطرناک است.»
قیمت نفت هفته گذشته با پیشنهاد اروپا برای تحریم مرحله ای نفت روسیه افزایش یافت. با این حال، تصویب آن به علت درخواست برخی کشورهای اروپایی برای دریافت معافیت با تاخیر مواجه شده است.
وزیر انرژی امارات در مورد لایحه «نوپک» که می تواند پای اوپک را به دادگاه بکشاند، گفت: طرح این موضع در حال حاضر عاقلانه نیست. 
«من به یک دلیل اساسی در مورد نگران آن نیستم زیرا در آمریکا در مورد آن اختلاف وجود دارد و باید منتظر بود و دید (که چه می شود)».
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdci.5apct1a5qbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما