مرتضی شاهمیرزایی در آیین تکریم و معارفه رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت، پژوهشگاه را مجموعه جامع علمی برای فعالیت از بالادست تا پایین‌دست صنعت نفت دانست و اظهار کرد: انتظار می‌رود پژوهشگاه صنعت نفت اهتمام ویژه و بیشتری بیش از گذشته همسو با توسعه صنعت نفت داشته باشد.
plusresetminus
ظرفیت نصب‌شده صنعت پتروشیمی‌ ۹۰میلیون تن در سال/بومی‌سازی‌ کاتالیست‌های پتروشیمی تا1404
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، وی ظرفیت نصب‌شده صنعت پتروشیمی را ۹۰ میلیون تن در سال اعلام و بر ضرورت تکمیل زنجیره محصولات تولیدی در این صنعت تأکید کرد و افزود: با بازنگری انجام‌شده، تمرکز بر تکمیل زنجیره ارزش در دستور کار توسعه صنعت پتروشیمی قرار گرفته است تا محصولات راهبردی موردنیاز کشور تولید و به سمت خودکفایی حرکت شود. 
عضو هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به نیاز زندگی بشری به انواع محصول شیمیایی که از تکمیل زنجیره ارزش تولید می‌شوند، گفت: با هدف‌گذاری انجام‌شده، ظرفیت صنعت پتروشیمی در پایان برنامه هشتم توسعه به حدود سالانه ۲۰۰ میلیون تن خواهد رسید و با بازنگری که در این دولت انجام شده، ما در همه محصولات پتروشیمی شناخته‌شده دنیا خودکفا خواهیم شد.
شاهمیرزایی ادامه داد: با بررسی‌ها و مطالعات تکمیلی فشرده انجام‌شده در مدیریت برنامه‌ریزی شرکت ملی صنعت پتروشیمی، طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی برای تولید محصولات راهبردی که هم‌اکنون در کشور تولید نمی‌شود، برای سرمایه‌گذاری آماده شده است. 
همه کاتالیست‌های موردنیاز صنعت پتروشیمی بومی‌سازی خواهد شد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه همه سرمایه‌گذاران، هلدینگ‌های پتروشیمی، مراکز علمی و پژوهشی و سازندگان کالا و تجهیزات برای رشد دو برابری ظرفیت و تنوع محصولات صنعت پتروشیمی باید پای کار بیایند، تصریح کرد: تا پایان این دولت همه کاتالیست‌های موردنیاز صنعت پتروشیمی بومی‌سازی خواهد شد.
وی به ضرورت توسعه و بومی‌سازی دانش‌های فنی صنعت پتروشیمی تأکید کرد و گفت: فعالیت پژوهشگاه صنعت نفت در این حوزه کمک شایانی به خودکفایی این صنعت خواهد کرد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به درخواست روزهای نخست فعالیت خود در شرکت ملی صنایع پتروشیمی از مجید دفتری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای اعلام ظرفیت‌ها و خروجی‌های این مجموعه علمی طی ۲۴ ساعت اشاره کرد و افزود: آقای دفتری گفتند که ۲۰ سال است هیچ‌کسی سراغ ما را نمی‌گرفت و کسی به ما کاری نداشت و این مجموعه را حساب نمی‌کردند؛ حالا شما می‌گویید در ۲۴ ساعت همه داشته‌ها و ظرفیت‌ها را اعلام کنیم.
شاهمیرزایی ادامه داد: به مجموعه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اعلام کردم نباید دغدغه کمک مالی و ساختار سازمانی و از این مسائل داشته باشید و تنها بر اهداف توسعه‌ای متمرکز شوید و ما هم از شما حمایت خواهیم کرد.
وی به امضای چند قرارداد شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در دولت سیزدهم اشاره کرد و از صادرات کاتالیست ایرانی به روسیه خبر داد و گفت: اگر اراده شود، با همکاری، هر کاری را می‌توان انجام داد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdce.w8xbjh8oo9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما