معاون وزیر صمت گفت: نخستین زیست پالایشگاه تولید بیواتانول سوختی کشور در کرمانشاه با پیشرفت ۸۵ درصدی به مراحل پایانی احداث و تکمیل نزدیک شده است.
plusresetminus
پیشرفت ۸۵ درصدی احداث نخستین زیست پالایشگاه ایران
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، علی نبوی افزود: با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بهره‌گیری از توان مهندسان و سازندگان داخلی اکنون این طرح ملی را به مرحله پایانی رسانده است.
وی ادامه داد: با روند جاری در عملیات این طرح، انتظار می‌رود عملیات ساخت، نصب، تست و راه‌اندازی این زیست پالایشگاه مهم امسال به اتمام رسید و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، وارد مدار تولید شود.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اضافه کرد: ارزش روز مجموع سرمایه‌گذاری ریالی و ارزی برای تکمیل و راه‌اندازی واحد سوخت سبز زاگرس، معادل ۱۲ هزار میلیارد ریال است، بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم را در پی خواهد داشت.
نبوی با اشاره به این‌که طرح زیست پالایشگاه تولید به یو اتانول سوختی از جمله طرح‌های ایدرو در مناطق کمتر برخوردار است، گفت: با راه‌اندازی این زیست پالایشگاه و تولید سالانه ۶۶ میلیون لیتر الکل سوختی غلات، بیش از ۶۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی می‌شود.
وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه همچنین سالانه ۶۶ هزار تن کنجاله تخمیری باقیمانده از تولید الکل سوختی نیز به‌عنوان محصول جانبی تولید می‌شود که اکنون به‌عنوان ماده ارزشمند تغذیه دام به‌صورت وارداتی تأمین می‌شود.
بیواتانل سوختی به‌عنوان محصول پاک برای حفظ محیط‌زیست جایگزین افزودنی‌های شیمیایی بنزین شده و سبب کاهش چشمگیر آلایندگی آن می‌شود.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdca.wnyk49nwm5k14.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما