عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مجلس با افزایش قیمت گاز مصرفی صنایع مخالف است، گفت: جزیره ای عمل کردن و اینکه هر وزارتخانه ای خودش تصمیم بگیرد و بخواهد تولید و صنعت را دچار بحران کند به ضرر کشور است.
plusresetminus
مجلس با افزایش قیمت گاز مصرفی صنایع مخالف است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، قاسم ساعدی در مورد افزایش قیمت گاز مصرفی صنایع گفت: مجلس و نمایندگان همواره بر این مسئله تاکید دارند که باید تسهیل گر خوبی برای تولید باشند. اگر چرخه تولید را از پیچیدگی ها و سنگ اندازی ها نجات دهیم و فرآیند تولید را تسهیل کنیم یقینا بر اقتصاد کشور و بهبود وضعیت اقتصادی مردم اثر مستقیم دارد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: مجلس با افزایش قیمت نه تنها در حوزه گاز صنایع بلکه در همه حوزه ها مخالف بوده است و همواره تذکراتی را به برخی بخش های اقتصادی دولت و حتی رئیس جمهور داده است.
ساعدی در گفت وگو با تسنیم اضافه کرد: تصمیماتی که در دولت گرفته می شود برگرفته از یکسری سیاست های خاص و ویژه ای است که در خود دولت بنا به مقتضیات و شرایط وجود دارد و قرار نیست مجلس در هر امری دولت را همراهی کند.
وی ادامه داد: به هر حال مجلس با هرگونه افزایش قیمتی که فشار آن به مردم وارد می شود مخالف است و آن را نمی پذیرد. اگر قیمت گاز صنایع افزایش یابد یقینا بر قیمت تولیدات ما نیز افزوده می شود و سرمایه گذاری که پشت چرخه تولید نشسته است تعرفه و نرخ ها خودش را افزایش می دهد و فشار این افزایش قیمت متوجه مردم است و این مردم هستند که در این تصمیمات متضرر می شوند.
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس تاکید کرد: ما نباید آنچه را که با تولید داخل سروکار دارد افزایش قیمت دهیم چراکه این افزایش قیمت باعث رهاسازی قیمت می شود و به ضرر اقتصاد کشور است. نباید فکر کنیم افزایش قیمت گاز صنایع ربطی به وضعیت اقتصادی مردم ندارد چراکه اتفاقا طرف اصلی این اقدامات مردم هستند.
وی بیان داشت: اینکه افزایش قیمت ها و‌ بویژه قیمت گاز مصرفی صنایع به صورت بخشی و جزیره ای در دولت اتخاذ می شود و کلان دولت در این زمینه تصمیم گیری نمی کند را مجلس نمی پذیرد. دولت نیاز به اقتصاد جامع و برنامه اقتصادی جامع دارد که از سیاست جامع اقتصادی نشات می گیرد. جزیره ای عمل کردن و اینکه هر وزارتخانه ای خودش تصمیم  بگیرد و بخواهد تولید و صنعت را دچار بحران کند به ضرر کشور است و مجلس باید جلوی این نوع اقدامات را بگیرد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcc.4q0a2bqmila82.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما