سرمایه گذاران فعال در حوزه نفت در حال بررسی افزایش عرضه نفت ایران هستند.
plusresetminus
سرمایه گذاران در حال بررسی افزایش عرضه نفت ایران
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، نشریه بلومبرگ در گزارشی به ارزیابی بازارهای جهانی نفت پرداخت. در این گزارش به قلم یونگ چانگ چین با عنوان در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی افزایش عرضه نفت ایران هستند قیمت‌های نفت اندکی افزایش یافته، آمده است: بازار نفت پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح در بیش از شش ماه گذشته و در حالی که چشم اندازها برای رشد اقتصاد در سطح جهان تضعیف می‌شود، در حال بررسی چشم‌اندازها برای افزایش عرضه نفت از سوی ایران است.
نفت وست تگزاس اینترمدیت پس از کاهش بیش از هشت درصدی، حدود ۸۷ دلار در هر بشکه معامله شد. مذاکرات طولانی بر سر احیای توافق هسته‌ای با ایران طی روزهای اخیر پس از انتشار پیشنهاد نهایی اتحادیه اروپا برای نجات این توافق نامه مهم به پیشرفت‌هایی رسیده است. با این حال، گلدمن ساکس اعلام کرد دست یابی به توافق در کوتاه مدت همچنان بعید به نظر می‌رسد.
وارن پترسون، مدیر امور راهبردی اقلام در موسسه آی ان جی گروپ در سنگاپور در سخنانی اعلام کرد: با چشم‌اندازها در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران، احساسات در بازار همچنان منفی است، در حالی که نگرانی‌های مرتبط با تقاضا همچنان ادامه دارد.
دولت بایدن در حال بررسی پاسخ ایران به پیشنهاد ارائه شده از سوی اتحادیه اروپا است و مقامات در هر دو سوی اقیانوس اطلس از احتمال دست یابی به توافق پس از بیش از یک سال شروع نادرست خبر می‌دهند. در حالی که گلدمن در این باره تردید دارد این بانک سرمایه گذاری اعلام کرد در صورت دست یابی به توافق، ممکن است تولید نفت ایران حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.
عرضه اضافی می‌تواند سبب اعمال فشارهای بیشتری بر قیمت شود، زیرا نگرانی‌ها در ارتباط با کند شدن رشد اقتصادی چشم اندازهای مرتبط با تقاضا را مختل می‌کند.
قیمت نفت امسال حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است و آژانس بین المللی انرژی همچنان در ارتباط با چشم انداز رشد تقاضا امیدوار است، زیرا افزایش قیمت گاز طبیعی موجب استفاده بیشتر از نفت خام می‌شود. سوئد جدیدترین کشوری است که در تلاش برای کاهش هزینه‌های مرتبط با تولید برق، به نیروی نفت متکی است.
موج گرمای شدید در چین به اروپا و آمریکا نیز شبکه‌های برق را تحت فشار قرار داده است و کاهش سطح آب رودخانه ها، تحویل کالاها را با مشکل مواجه می‌کند. توصیه‌های مرتبط با صرفه جویی در مصرف انرژی در حالی مطرح می‌شود که مناطق برای تأمین تقاضا در فصل تابستانی تلاش می‌کنند، چیزی که می‌تواند مقدمه‌ای برای یک بحران انرژی در فصل زمستان باشد.
در همین حال، موسسه نفت آمریکا گزارش داد ذخایر نفت خام در هفته گذشته ۴۴۸ هزار بشکه کاهش یافت، در حالی که ذخایر بنزین بیش از چهار میلیون بشکه افزایش یافته است. داده‌های دولت آمریکا عصر روز چهارشنبه منتشر می‌شود.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdce.v8ebjh8fe9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما