وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد قصد دارد یک خط لوله نفتی در دریای خزر بسازد.
plusresetminus
برنامه‌ریزی قزاقستان برای ساخت خط لوله نفت در دریای خزر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد این کشور که عضو ائتلاف اوپک پلاس است قصد دارد یک خط لوله نفتی در دریای خزر بسازد.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد قزاقستان در فکر ساخت یک خط لوله دیگر از آتیراو تا قوریق در میان مدت است.
در بیانیه وزارت انرژی قزاقستان آمده است:«احتمال ساخت یک خط لوله نفتی در کف دریای خزر در حال بررسی است».
«قزاقستان همچنین می‌تواند نقل و انتقال نفت در عرض دریای خزر را برای استفاده از حداکثر ظرفیت بندر آکتائو افزایش دهد».
قزاقستان صادرات نفت خام خود را طی سال گذشته میلادی افزایش داده و انتظار دارد این افزایش در سال جاری میلادی هم ادامه داشته باشد.
بیشتر صادرات نفت خام قزاقستان در حال حاضر توسط شبکه کنسرسیوم خط لوله کاسپین انجام می‌شود. این خط لوله از ساحل کاسپین در شمال غرب قزاقستان تا بندر نووروریسک در ساحل دریای سیاه روسیه کشیده شده و ۸۰ درصد از صادرات نفت خام این کشور را بر عهده دارد.
قزاقستان از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا سهمیه تولید نفت خود را طبق قرارداد اوپک پلاس افزایش داده است. این کشور بارها اعلام کرده به طرح کاهش تولید این ائتلاف پایبند است و تولید اضافی خود در ماه‌های گذشته را جبران می‌کند.
وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد تولید نفت آن در ماه مارس به خاطر وضعیت هوا و ضروریات فصلی، ۱۳۱ هزار بشکه در روز بالاتر از سهمیه اوپک پلاس بوده اما متعهد شد این تولید بیش از حد را در ماه‌های آینده جبران کند.
کمیته وزارتی نظارت بر قرارداد اوپک پلاس که تحولات بازار نفت و کاهش تولید این ائتلاف را بررسی می‌کند، تغییری در سیاست تولید آن نداده اما اعلام کرده تعهد به این طرح باید افزایش یابد.
انتهای پیام/.
https://naftara.ir/vdcc4pqs.2bq0p8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما