مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه میانگین روزانه مصرف بنزین کشور در سال جاری ۸ میلیون لیتر افزایش یافته است، گفت: برای بنزین در دولت راهکارهای غیرقیمتی در دستور کار است و هیچ پیشنهاد قیمتی تاکنون در دولت مطرح نشده است.
plusresetminus
میانگین روزانه مصرف بنزین چقدر است
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا،جعفر سالاری نسب امروز (دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه) در نشستی خبری، اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۴ درصد مردم کمتر از ۱۶۰ لیتر در ماه مصرف بنزین دارند که این میزان با مجموع ۶۰ لیتر سهمیه ۱۵۰۰ تومانی و ۱۰۰ لیتر سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی پوشش داده می‌شود.
وی افزود: میانگین روزانه مصرف بنزین کشور در سال جاری ۸ میلیون لیتر افزایش یافته که عدد بسیار بزرگی است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: برای بنزین در دولت راهکارهای غیرقیمتی در دستور کار است و هیچ پیشنهاد قیمتی تاکنون در دولت مطرح نشده و هیچ پیشنهاد قیمتی نیز از ما نخواسته‌اند.
سالاری نسب گفت: میزان درخواست کارت سوخت المثنی هم‌اکنون به روزانه ۱۴ هزار قطعه رسیده است. هم اکنون حدود ۱۷۰ میلیون لیتر بنزین ذخیره در کارت‌های سوخت مردم وجود دارد.
وی بیان کرد: سازمان‌های متولی باید سوخت را دقیق و واقعی تخصیص دهند. دولت به دنبال آن است که متقاضی سوخت کوچک‌ترین آسیبی نبیند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان داشت: هم‌اکنون حدود ۶۷ درصد سوخت‌گیری در جایگاه‌ها از طریق کارت سوخت شخصی انجام می‌شود.
سالاری نسب گفت: طرح تخصیص سوخت به ناوگان حمل‌ونقل دیزلی نیز بر اساس اسناد حمل برخط به منظور جلوگیری از صدور بارنامه‌های صوری اجرایی می‌شود. پیش‌بینی ما این است که با اجرایی شدن این طرح، در مصرف روزانه حداقل ۵ میلیون لیتر نفت‌گاز صرفه‌جویی شود.
https://naftara.ir/vdch66nz.23nkqdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما