"وزیر نیرو" صبح امروز، سه‌شنبه در همایش سراسری مدیران ارشد وزارت نیرو و مدیران آب و برق سراسر کشور، ضمن تبریک دهه کرامت گفت:مجموع تخصیص آب صنعت کشور تا سال گذشته 2.7 میلیارد مترمکعب بود که با اجرای یک بند قانونی به میزان یک میلیارد مترمکعب تا امروز به این ظرفیت افزوده شد و این امکان وجود دارد تا چند برابر به این ظرفیت اضافه شود.
plusresetminus
ظرفیت یک میلیارد مترمکعبی آب نامتعارف برای رشد تولید صنایع/ اگر سد کهیر احداث نشده بود، فاجعه‌ای رخ می‌داد که در صدر حوادث سیل ایران جای می گرفت
به گزارش ارسالی خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نفت آرا، "علی اکبرمحرابیان" با بیان مطلب فوق افزود: در بخش برق نیز با وضع قوانین و مقررات، اقدامات بنیادینی صورت گرفته است و در همین راستا ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری صنعت برق را برای توسعه نیروگاه‌ها و بخش صنعت به کار گرفتیم.
وی با تاکید بر کاهش مصرف آب و برق در بخش‌های غیر‌مولد و افزودن آن به بخش مولد کشور در راستای جهش تولید، افزود: این کاهش متوجه بخش تولید و رفاه کشور نمی‌شود بلکه تاکید ما بر کاهش مصرفی است که هیچگونه رفاهی را ایجاد نمی‎‌کند و با مدیریت این بخش می‌توان گام بسیار موثری در جهش تولید کشور برداشت.
 هریک از پروژه‌هایی که در صنعت آب و برق به بهره‌برداری می‌رسد جامعه وسیعی را خوشحال و سطح رضایت را ارتقاء می‌دهد، از جمله این پروژه‌ها می‌توان به احداث سدها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی، شبکه‌های آبیاری، خطوط انتقال، تصفیه‌خانه‌ها،نیروگاه‌ها، خطوط فوق توزیع وغیره اشاره کرد که باید در برنامه‌ها احصا شوند.
وزیر نیرو در بخش دیگری از صحبت های خود پیرامون وضعیت آبی سیستان و بلوچستان گفت:بیش از یک میلیون نفر جمعیت استان سیستان و بلوچستان تصورشان این بود که به دلیل کمبود آب در این منطقه به انتها رسیده‌اند، اما وزارت نیرو در دولت سیزدهم برای تامین آب برای مردم این بخش از سرزمین در سه لایه برنامه‌ها و طرح‌های خود را تعریف کرد و با پیشبرد اقدامات جهادی و مدبرانه برگ زرین دیگری را در تامین آب هموطنان ورق زد.
 در منطقه سیستان و بلوچستان بارش ببارد یا نبارد، از هیرمند آب جاری شود یا نشود، زندگی و معیشت و آب شرب مردم سیستان و بلوچستان نجات یافت. امروز در آستانه افتتاح طرح‌های آبرسانی به این منطقه هستیم و پیشرفت این مساله مردم این خطه از سرزمین را بسیار خوشحال و امیدوار کرده است.
محرابیان همچنین به تاثیر پروژه‌های وزارت نیرو در جلوگیری از وقوع حوادث فاجعه‌بار اشاره و خاطرنشان کرد: در سیلاب اخیر در منطقه بلوچستان اگر سد کهیر احداث نشده بود، فاجعه‌ای رخ می‌داد که در صدر حوادث سیل ایران جای می گرفت؛ با مدیریت مناسب و با اجرای این پروژه خدمت عظیمی ارائه شد.
انتهای پیام./
https://naftara.ir/vdcb8wb8.rhbawpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما